Penepurfoam injekteerimisvaik
Ühekomponentne, polüuretaanvaik mõrade ja pragude injekteerimiseks. Kokkupuutel veega vahustub, moodustab tiheda,elastse ja veekindla vahu piiratud tühimiku ulatuses.
- Vee peatamiseks – mõrades, betoonis olevates mikropragudes.
- Liikuvate ja staatiliste vuukide ( rohkem kui 0,15 mm ) pikaajaliseks hermeteerimiseks.
- Tühimikkude täitmiseks ehituslikes kontsruktsioonides erinevatest materjalidest ( tellis, kivi, betoon ).
- Deformatsiooni vuukide täitmiseks, enne hüdroisaolatsiooni lindi „Peneband“ paigaldamist.
- Injekteerimis vaik on vastupidav hapetele ning mikroorganismidele.
- Ei sisalda lahusteid ega freooni.
Pakendus, säilitamine ja transportimine
Pakendus – Metall kanister 20 kg
Säilitamine – 12 kuud alates tehase valmistamise kuupäevast, tehase poolt valmistatud pakendis, kuivas ruumis, temperatuuril – 50 kuni +50 C
Transportimine – Lubatud kõikide transpordi liikidega
Ohutusnõuded
Töid teostatakse kummikinnastes, juhul kui võimalik kasutada kätel kaitsekreemi. Tööde ajal kasutada kaitseprille. Vältida „Penepurfoami“ sattumist silma, haavadele ning nahale. Nahale sattumisel loputage rohke vee ja seebiga. Materjali silma sattumisel loputada rohke veega ning pöörduda arsti poole.
Töödeldava pinna ettevalmistamine
Mustuse või prahi olemasolu praos, mõras või vuugis vähendab materjali paisumise võimalusi. Mustus tuleb eemaldada vee abil, kas pritsimise või muul moel.
Kasutusjuhend
Mustuse või prahi olemasolu praos, mõras või vuugis vähendab materjali paisumise võimalusi. Mustus tuleb eemaldada vee abil, kas pritsimise või muul moel.
Injekteerimistüüblite paigaldus
Üldjuhul kasutatakse metallist, kuuliga injekteerimistüübleid. Tüüblite avad tuleb puurida 45º all sõltuvalt pinnast. Tüüblite kaugust mõrast, praost või vuugist peab olema ½ konstruktsiooni paksusest. Tüüblite omavaheline kaugus peab olema orienteeruval mitte suurem kui 200 mm. Puuritud augud tuleb puhastada tekkinud puurimisjääkidest ning seejärel paigaldada injekteerimistüüblid.
Tööriistade ettevalmistus
Injekteerimisvaigu „penepurfoam“ pumpamiseks tuleb kasutada käsi kolbpumpa. Enne tööde alustamist tuleb veenduda pumba töökorras olekut, selleks võib kasutada määrdeõli.
Tööriistade puhastus
Peale tööde lõppemist pesta pump läbi määrdeõliga. Juba kivistunud injekteerimisvaiku on võimalik eemaldada ainult mehhaanilisel teel.
Injekteerimistööde teostamine
- Tuleb veenduda et kõik injekteerimistüüblid on korrapäraselt kinnitatud,seejärel tuleb pump täita „penepurfoam“ materjaliga ning alustada materjali pumpamist konstruktsiooni.
- „Penepurfoam“ materjali tuleb läbi injekteerimistüüblite pumbata niikaua kuni vaik hakkab, kas mõrast või kuskilt konstruktsioonist välja imbuma. Peale seda liikuda edasi järgmise injekteerimistüübli juurde ning jätkata injekteerimist.
- Peale tööde lõppu, kui injekteerimistüüblid on ära võetud, täita tekkinud augud „Penecrete“ massiga.
- „Penepurfoam“ injekteerimisvaigu kulu sõltub olemasoleva mõra, prao või vuugi suurusest/sügavusest.
Eelised
- Võimalus tihendada hermeetiliselt praod, mõrad ja vuugid millest filtreerub läbi vett.
- On võimalik hermeetiliselt sulgeda liikuvad mõrad/vuugid, tänu materjali elastsusele.
- Materjal on ühekomponentne ning on kohe valmis kasutamiseks.